Wszystko o kagańcu dla twojego psa!

Zastanawiasz się nad kupnem kagańca dla swojego psa? Nie wiesz, jaki wybrać materiał, rozmiar i model? Nie jest to takie trudne, jak się wydaje! Zobacz, jakie opcje są dostępne na rynku.

Dlaczego warto kupić kaganiec?

Warto, aby twój pies przyzwyczaił się do kagańca. Niektóre sytuacje wymagają od nas, aby założyć psu kaganiec. Twój pies musi mieć kaganiec, jeżeli podróżuje transportem publicznym. Ponadto może on okazać się także przydatny u weterynarza, ponieważ nie wiadomo, jak zwierzę będzie reagowało na zabiegi, które będą mu wykonywane. A jeśli Twój pies wychodząc na zewnątrz zjada wszystko, co znajdzie na swojej drodze, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kagańca, który skutecznie mu to uniemożliwi. Kaganiec przyda się także wtedy, gdy obserwujesz u swojego psa agresywne reakcje, czy napady agresji.

Od czego zacząć?

Aby wybrać idealny kaganiec dla psa, należy zmierzyć jego kufę. W tym celu potrzebna będzie miękka taśma miernicza. Na początek zmierz odległość między oczami psa aż po czubek nosa. Następnie zmierz obwód kufy w najszerszym miejscu, w momencie, gdy pysk zwierzęcia będzie wtedy zamknięty. Kolejny krok to zmierzenie odległość od nasady kufy do punktu za guzem potylicznym. W dalszej części zmierz obwód szyi psa, w miejscu, gdzie, nosi obroże.

Jakie są rodzaje kagańców?

Rodzajów kagańców jest wiele, tylko który wybrać? Dużo zależy od przeznaczenia kagańca. Na spacery sprawdzi się kaganiec spacerowy, który może być wykonany z metalu, skóry, czy plastiku i występuje w kształcie koszyka. Kaganiec metalowy zapewnia dobrą wentylację, ale pamiętaj, że może doprowadzić zimą do odmrożenia, jeżeli powierzchnia metalu nie jest zabezpieczona. Następna propozycja to kaganiec fizjologiczny. Jest on elastyczny, daje psu dużo swobody, wykonuje się go na przykład z metalowych drutów powleczonych gumą lub z innego tworzywa sztucznego. Sprawdzi się on do treningu, umożliwia picie wody, czy zjedzenie smakołyku.

Jak przyzwyczaić psa do kagańca?

Najlepiej poświęcić trochę czasu, aby stopniowo przyzwyczaić psa do noszenia kagańca. Wszystko zależy od tego, jak pies na niego zareaguje. Zacznij od oswojenia psa z widokiem i obecnością przedmiotu. Możesz stopniowo kłaść go w otoczeniu psa, rozsypując dookoła smakołyki. Następnym krokiem jest założenie kagańca – najpierw tylko na chwilę, stopniowo wydłużając czas, jaki pies w nim spędzi.

Nie czekaj, nigdy nie wiesz, kiedy twojemu psu przyda się kaganiec.

Jeżeli twój pies je wszystko, co spotka na swojej drodze, wybiera się do fryzjera, czy weterynarza, a może obawiasz się agresywnej reakcji z jego strony – załóż mu kaganiec. Sprawdź, jaki jest godny polecenia kaganiec dla owczarka niemieckiego w sklepie zoologicznym.

 

freepik.com

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.