Jakie są rodzaje kagańców dla psów?

Psy zazwyczaj budzą respekt, w związku z czym wymyślenie, że powinny nosić kaganiec, jest jak najbardziej słuszne. Chociaż wielu właścicieli uważa, że ich czworonogi są niegroźne i nie muszą używać tego gadżetu, warto wiedzieć, że jest on wymagany przez wiele przepisów. W związku z tym warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat kagańca i zakupić go dla swojego pupila.

Jaki kaganiec dla psa wybrać?

Chociaż większość osób uważa, że tylko duże i średnie psy powinny nosić kaganiec w miejscach publicznych, jest to nieprawda. Każdy pies powinien go posiadać niezależnie do tego, czy jest owczarkiem niemieckim, czy malutkim yorkiem. Nawet te najgrzeczniejsze psy mogą w niektórych sytuacjach zdenerwować się i próbować kogoś ugryźć, np. w komunikacji miejskiej lub podczas wizyty u weterynarza. A trzeba przyznać, że każde ugryzienie jest nie tylko bolesne, ale może także wiązać się z komplikacjami zdrowotnymi czy nawet prawnymi. Warto także wspomnieć, że przerażony pies nie panuje nad swoimi instynktami i może ugryźć nawet swojego ukochanego właściciela!

Dlaczego kaganiec dla psa jest ważny?

Poza bezpieczeństwem ludzi kaganiec chroni także samego psa! Wystarczy pomyśleć o tym, jak nasze czworonogi zjadają śmieci na spacerze. Jeśli nie obchodzi Cię to, co żuje twój pies podczas załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych, musisz wiedzieć, że do lekarzy weterynarii w całym kraju zwracają się przerażeni właściciele, których pies został otruty lub zjadł coś na ulicy, co bardzo mu zaszkodziło. Czasami pies będzie miał problemy tylko z układem pokarmowym, ale są sytuacje, w których może nawet umrzeć. Osoby mieszkające w miastach faszerują smakowicie wyglądające kąski trutkami na szczury, które mają tragiczny wpływ na zdrowie psów.

Kaganiec dla psa jest oczywiście tymczasowym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo, jednak jest to jedyna słuszna decyzja właściciela, jeśli on i jego pies znajdują się w miejscu, gdzie znajduje się wiele nieznanych psu osób. Dzięki temu nie trzeba będzie martwić się o zagrożenie bezpieczeństwa i komfortu osób w otoczeniu psa, jego samego, a także i właściciela. Ważne jest jednak przede wszystkim to, aby dobrać dla psa odpowiedni kaganiec.

Kaganiec dla psa – jaki jest najlepszy?

Jeśli chcesz kupić kaganiec, najlepszym wyborem będzie kaganiec fizjologiczny dla psa. Ma on ergonomiczny kształt, który pozwala czworonogowi swobodnie oddychać, dzięki czemu nie będzie się także bardzo męczyć, jakby miało to miejsce w przypadku klasycznego kagańca. Co więcej, może być wykonany z różnych materiałów, przez co dostępny jest w zróżnicowanych wielkościach.

freepik.com

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.