Jak wybrać najlepszą karmę dla psa?

Posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami. Nic dziwnego, że traktujemy naszych pupili jak członków rodziny. Opieka nad nimi to duża odpowiedzialność. Jedną z najważniejszych rzeczy jest podawanie zwierzęciu odpowiedniej karmy. Ale jak wybrać najlepszą karmę dla psa?

Jak wybrać najlepszą karmę dla psa?

Dobra karma dla psa to karma, która jest indywidualnie dopasowana do potrzeb Twojego psa. Istotne jest, aby skład karmy był dostosowany m.in. do wieku, wagi i trybu życia zwierzęcia. Możesz wybrać pomiędzy suchą i mokrą karmą. Która karma dla psa jest najlepsza? Z pewnością nie ma uniwersalnej karmy, która byłaby odpowiednia dla wszystkich. Są jednak pewne czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla naszego pupila. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu, jest skład karmy. Przede wszystkim należy wybrać karmę o jak największej zawartości mięsa. Ważny jest również rodzaj mięsa, którego używasz do przygotowania potrawy. Najlepiej, aby było to mięso lub świeże mięso. Istnieją również suszone mięso, produkty pochodzenia zwierzęcego, odwodnione mięso, mączka mięsna lub mięso wstępnie trawione enzymami.

Karma dla psa – skład

Dobra karma dla psa powinna przede wszystkim zawierać dużo mięsa. Sklep zoologiczny Babuzoo posiada szeroki wybór rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb czworonogów. Bardzo częstym wyborem jako podstawowy składnik diety psa wśród właścicieli jest sucha karma. To właśnie  ona jest zazwyczaj podstawą diety psa. Istnieje szeroka gama rozmaitych mieszanek, które różnią się wielkością i kształtem granulek. Dobra karma dla psów spełnia potrzeby Twojego psa i dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Pierwszy składnik na liście składników jest zazwyczaj tym o najwyższej zawartości procentowej. Jeśli na opakowaniu nie znajdziesz informacji o składzie procentowym karmy, wybieraj w pierwszej kolejności karmy z mięsem. W składzie powinny znaleźć się też inne składniki takie jak:

Zboża (pszenica, ryż, sorgo czy kukurydza) – większość oferowanych karm dla psów je zawiera, choć eksperci uważają, że najlepsza karma dla psa nie powinna zawierać ich w swoim składzie, a jeśli już tam są, to lepiej, żeby było to pełne ziarno, a nie np. mąka.

Owoce i warzywa – przyczyniają się do zwiększenia wartości odżywczej żywności. Takie jak marchew, groszek, ziemniaki, dynia i jabłka. Są źródłem witamin i błonnika, które regulują proces trawienia.

Olej rybi – bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 – ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, rozwój mózgu, zdrowie skóry i stawów.

 

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.