Czym kierować się przy wyborze miski dla psa?

Kiedy po raz pierwszy dostajesz swojego szczeniaka, ostatnią rzeczą na twojej głowie jest to, jak wybrać miskę dla psa. Cóż, jestem tutaj, aby powiedzieć ci, że jest to ważne! Właściwa miska może sprawić, że czas posiłku będzie zabawny i bezpieczny. Zła skończy się tym, że będzie razić w oczy i potencjalnie zaszkodzi Twojemu zwierzakowi. Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą miskę dla swojego pupila:

Nie stawiaj na aspekty wizualne, postaw na praktyczność

Miski i stojaki dla psów występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale nie musisz kupować tych najdroższych, z przyciągającym wzrok designem. Najlepiej wybrać miskę dla psa, z której Twój pupil będzie rzeczywiście korzystał. Nie wydawaj też zbyt wiele na takie akcesoria – możesz znaleźć dobrej jakości miski w rozsądnych cenach od renomowanych marek.

Nie kupuj miski dla psa, która jest zbyt mała lub zbyt duża dla Twojego zwierzęcia. Może to spowodować rozlanie się wody, kiedy Twój futrzany przyjaciel je lub pije z niej, co utrudni sprzątanie po nim! Upewnij się również, że nie ma ostrych krawędzi na bokach misek na jedzenie i wodę, aby pies nie zrobił sobie krzywdy

Rozmiar ma znaczenie

Przed rozpoczęciem zakupów warto zastanowić się, jaki rozmiar miski będzie najlepszy dla psa, którego posiadasz. Duże rasy potrzebują większej niż przeciętna miski, podczas gdy mniejsze psy mogą mieć taką o standardowej wielkości.

Głównym powodem, dla którego większe miski są lepsze, jest to, że zapobiegają one przewracaniu ich przez psa lub rozlewaniu wody podczas picia. Mniejsze miski są bardziej narażone na przewrócenie i rozlanie wody wszędzie, a nawet jeśli się nie przewrócą, mogą nie być w stanie pomieścić wystarczającej ilości jedzenia lub wody dla Twojego pupila (a wszyscy wiemy, jak bardzo psy uwielbiają jeść).

Mniejsze miski są również trudniejsze do czyszczenia, ponieważ jest mniej miejsca między dnem naczynia a jego powierzchnią, więc brud ma tendencję do gromadzenia się wokół nich łatwiej niż w przypadku innych rozmiarów, co utrudnia życie właścicielom, którzy chcą, aby miejsce jedzenia ich pupili było zawsze super czyste.

Miski dla psów powinny być łatwe do czyszczenia i przechowywania, powinny być trwałe i nadawać się do mycia w zmywarce. Powinny być lekkie, aby można je było łatwo przenosić. Wreszcie, nowa miska Twojego psa powinna mieć gumową podstawę, aby jedzenie nie rozsypywało się na podłodze podczas jedzenia!

Podsumowanie

Z tych powodów ważne jest, aby wybrać miskę dla psa, która nie tylko dobrze wygląda, ale jest również funkcjonalna. Nie chcesz mieć w domu brzydkiej miski, która może okazać się niebezpieczna dla Twojego psa lub wyrządzić mu jakąkolwiek krzywdę!

źródło zdjęć: freepik.com

Jak bawić się z psem?
Najważniejszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o zabawie z psem, jest to, że może ona przybierać różne...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *